Zabawy dla dzieci na plaży – interesujące pomysły

Wyjazd z dziećmi nad Bałtyk może być zarówno pięknym przeżyciem, jak i koszmarem. Wszystko zależy nie tylko od charakteru Twoich pociech, ale także atrakcji, które im przygotujesz. Jeśli będą one wystarczająco angażujące, z pewnością maluchy dadzą Ci odpocząć. Sprawdź propozycje ciekawych zabaw na plaży dla dzieci.

Jak bawić się na plaży z dziećmi mając akcesoria?

Wybierając się z dziećmi na plażę, warto zaopatrzyć się w arsenał akcesoriów. Do najpopularniejszych z nich należą łopatki, grabki, wiaderka i sitka. Pozwalają one na przenoszenie i przesiewanie piasku, a także budowę majestatycznych zamków. Taka zabawa potrafi pochłonąć maluchy na długie godziny.

Świetnie sprawdzą się także wszelkiego rodzaju ciężarówki, samochody czy maskotki z plastiku, dzięki którym dzieci będą mogły się ścigać lub odrywać scenki. Mając wiaderka na plaży, można także zorganizować konkurs dla dzieci, np. na znalezienie najpiękniejszego kamienia lub przyniesienie największej liczby muszelek. Jeśli zapewnisz pociechom atrakcyjne nagrody, z pewnością chętnie wezmą udział w wyzwaniu.

Zabawy z dziećmi na plaży bez akcesoriów

Zapomniałaś wziąć ze sobą akcesoriów na plażę? Nic straconego! Wciąż możesz wykorzystać to, co masz przy sobie. Przykładowo możesz zwinąć ręcznik w linę i zorganizować zawody w przeciąganiu. Taka zabawa świetnie sprawdzi się w szczególności, jeśli masz pod opieką kilka osób. Możesz także poćwiczyć z dziećmi rzuty do celu. Znajdźcie na plaży największe muszle, rozrysujcie patykiem pola, a następnie starajcie się w nie trafić z określonej odległości. Aby rozgrywka była jeszcze bardziej emocjonująca, możesz obiecać lody osobie, która wygra zawody.